Naudingi puslapiai tėvams, mokytojams, spec. pedagogams

www.kaveikiavaikai.lt skirta tėvams, auginantiems vaikus. Siekiama suteikti tėvams reikalingų žinių, kaip geriau suprasti savo vaikus, stiprinti tarpusavio ryšį, apsaugoti vaikus nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir ką daryti, jei vaikas vartoja psichoaktyviąsias medžiagas.

www.askritiskas.lt skirta jaunimui nuo 14 m., kuria siekiama didinti jaunų žmonių sąmoningumą psichoaktyviųjų medžiagų (ne)vartojimo klausimais. Svetainėje pateikiamos informacinės nuorodos, skirtos jauno žmogaus asmeniniam tobulėjimui, laisvo laiko praleidimui, psichoaktyviųjų medžiagų abėcėlė ir su ja susijusi mitų ir faktų skiltis, viešinamos pagalbos galimybių nuorodos bei patarimai, kaip atsisakyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, ar padėti jas vartojančiam draugui, taip pat skatina įsivertinti savo rizikingą elgesį (rūkymas, narkotikų vartojimas).

www.nerukysiu.lt svetainėje išskirtinis dėmesys skiriamas informuotumo apie tabako gaminius, jų vartojimo žalą ir susijusias rizikas bei pagalbos metant rūkyti galimybes, didinimui. Čia galima rasti interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur galima kreiptis pagalbos, atlikti testą ir sužinoti savo priklausomybės tipą bei laipsnį, rasti praktinius patarimus metantiems rūkyti, rūkymo išlaidų skaičiuoklę, leidžiančią įvertinti, kiek galima sutaupyti metus rūkyti, interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai bei pokyčius metus rūkyti. Nuo 2021 m.vasario mėn. NTAKD iniciatyva, bendradarbiaujant su Valstybiniu psichikos sveikatos centru bei Respublikinio priklausomybių ligų centru, pagalba metantiems rūkyti yra teikiama ir telefonu. Telefonu teikiamos konsultacijos norintiems mesti rūkyti vienareikšmiškai yra veiksmingos (tai patvirtina ir tyrimų duomenys). Metantieji rūkyti konsultuotis gali ir elektroniniu paštu, taip pat veikia pokalbių funkcija, kurioje lankytojai gali užduoti klausimą ir gauti atsakymą čia ir dabar.

Daugiau leidinių bei informacinės medžiagos prevencinės temomis galite rasti čia: https://ntakd.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/prevencija-reabilitacija-gydymas/informacija/informacine-medziaga-1

Tinkalaidės: https://ntakd.lrv.lt/tinklalaides

Parašykite komentarą